جستجو   :  


ایجاد اشتغال و افزایش درآمد بدون ریسک


ایجاد اشتغال و افزایش درآمد بدون ریسک

اگر شما هم همانند من زندگینامه برخی ثروتمندان ایرانی و خارجی را مطالعه نمایید به یک چیز مشترک دست پیدا خواهید کرد و آن هم این است که اکثر آنها در ابتدای راه کسب و کار خود شکست های بدی خورده و پس از آن به موفقیت رسیدند که البته این مورد خاص در مورد بیل گیتس صدق نمی کند اما برای اکثر آنها این مورد اتفاق افتاده است.

بیل گیتس به این دلیل در ابتدا شکست نخورد چون در راه اندازی کسب و کار ریسک نکرد.

اما داستان از چه قرار بوده است؟

1-خراب کردن پل های پشت سر به هوای اشتغال و افزایش درآمد

فردی را در نظر بگیرید که مشغول انجام کاری است و ایده ای به ذهنش می رسد،حالا فرض گیرید این فرد به هوای اینکه قرار است درآمدش بیشتر شود و ایده بهتری در ذهن دارد کسب و کار اولش را رها کرده و به دنبال ایده ی جدیدش برود.

در این حالت دو اتفاق می افتد:

حالت اول: ایده جواب می دهد: حتی اگر ما خوشبینانه به قضیه  نگاه کنیم و فرض بگیریم ایده جواب می دهد، بازهم حداقل  چند ماه و حداکثر یک سال می گذرد تا ایده کسب و کار جدید جا بیفتد و بازار خود را در میان مردم بیابد، در این صورت اگر فرد اجراکننده ایده در برآورده کردن هزینه های تبلیغات و هزینه های اولیه زندگی خود با مشکل مواجه شود تکلیفش چیست؟

حالت دوم : ایده جواب نمی دهد: آیا قبول داریدکه در این صورت فرد به خاک سیاه می نشیند؟چرا که هم شغل اول خود را از دست داده و هم بسیار متضرر شده است و حتی شاید انگیزه خود را برای اجرای ایده های بعدی نیز از دست می دهد؟

پس می رسیم به همان جمله ی هیشگی  که احتیاط شرط عقل است.

ما باید کسب و کار قبلی مان را داشته باشیم و نیم نگاهی هم به ایده جدید که در ذهن داریم و احساس می کنیم که با آن می توانیم درآمد بیشتری به دست آورده و یا درآمدمان را افزایش دهیم، داشته باشیم.


وقتی همه ی جوانب کار را سنجیدیم می توانیم برای ورود به کسب و کار جدیدمان اقدام نموده و آن وقت با خاطری آسوده تر ایده را دنبال نماییم. در این صورت است که ایده می تواند منجر به اشتغال بهتر  و افزایش درآمد ما منجر شود و حتی می توانیم هزینه های راه اندازی و استارت  کسب و کار جدیدمان را از شغل قبلی به دست آوریم.

2-به دست آوردن زمان کافی برای راه اندازی کسب و کار جدید

شاید در ذهن خیلی از خوانندگان عزیز این مقاله این سوال مطرح شده باشد که وقتی قرار است کسب و کار اول را رها نکنیم ،پس ما چگونه استارت ایده و کسب و کار جدید را بزنیم؟

در 24 ساعت شبانه روز ما به اندازه ی کافی زمان داریم تا کارهای خود را انجام داده و با احتساب 9 ساعت برای خواب،وعده های غذایی و عبادت، بازهم ما 15 ساعت زمان داریم که می توانیم با زمان بندی درست و بهینه و فرار از اهمال کاری و تنبلی، چندساعت را به راه اندازی کسب و کار جدیدمان اختصاص دهیم.

3-یک مثال عملی در راه اندازی کسب و کار جدید و افزایش درآمد بدون ریسک

به طور مثال شما کارمند یک شرکت خصوصی هستید و هر روز از ساعت 8 الی 16 عصر در این شرکت مشغول به کار هستید و از ساعت 16 در اختیار خودتان هستید . می توانید با یک برنامه ریزی درست حداقل روزانه 6 ساعت روی ایده جدیدتان کار کنید و بعد از اینکه مطمئن شدید ایده تان جواب می دهد و از پس هزینه های اولیه کار تا راه اندازی کامل آن برمی آیید در آن صورت هم می توانید دو راه را در پیش گیرید:

1-علاوه بر کار در شرکت خصوصی، کسب و کار جدیدتان را نیز داشته باشید

2-از شرکت خصوصی استعفا داده و به صورت کامل روی کسب و کار جدیدتان متمرکز شوید.

البته می توانید راه های دیگری نیز با خلاقیت خود بیابید ،مثلا نیرو یا نیروهایی برای کسب و کار جدید خود استخدام نموده و با سیستم سازی وقت خود را آزاد کرده و کسب و کار قبلی تان را نیز داشته باشید.

البته ذکر شرکت خصوصی و راه حل ها تنها مثال بوده و شما می توانید با خلاقیت خود ایده های جدیدی بیابید و راههای بهتری برای مدیریت و موفق در شغل یا کسب و کارهایتان به کار گیرید.

در  این صورت است که شما می توانید بدون ریسک ، کسب و کار جدید خود را راه انداخته و قدمی بزرگ برای افزایش درآمد خود بردارید.

نویسنده : سید محمد علوی

منبع: alavi62.ir

 

تاریخ درج  :  1395/9/10  
تعداد بازدید تا کنون :221

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی