جستجو   :  

نقش ترس در رشد و موفقیت کسب و کارها و افزایش درآمد مشاغل

 

 

نقش ترس در رشد و موفقیت کسب و کارها و افزایش درآمد مشاغل

گاهی اوقات ترسیدن بد که نیست هیچ،،تازه خوب هم هست.وقتی مدرسه می رفتیم از ترس کتک خوردن معلم درس می خواندیم و حالا که بزرگ شدیم می فهمیم چقدر خوب بوده که ما می ترسیدیم و درس می خواندیم و حالا نتیجه آن رامی بینیم.

ترس از مرگ نیز یکی دیگر از ترس های خوب برای ما انسان هاست.وقتی از مرگ بترسیم اولا اینکه حواسمان به خودمان هست و مراقب سلامتی خودمان هستیم تا آسیبی به ما نرسد . با موتور ویراژ نمی دهیم و پا را روی پدال گاز ماشین فشار نخواهیم داد.

ترس از قیامت و حساب در روز جزا نیز باعث می شود که از کلاه گذاشتن سر دیگران و مواردی از این دست، خودداری کرده و صراط مستقیم را در زندگی پیشه خود قرار دهیم.

اما ترس چه نقشی در موفقیت و رشد و همچنین افزایش درآمد کسب و کارها دارد؟

وقتی از برخی صاحبان مشاغل می پرسم چرا برای کسب و کارت تبلیغات نمی کنی و حداقل کارت ویزیت برای کسب و کارت چاپ نمیکنی  با جواب عجیبی مواجه می شوم. آنها درجواب می گویند ما آنقدر معروف شده ایم و مشتری داریم که دیگر نیازی به تبلیغات و این جور کارها نداریم.

این طرز تفکر فوق العاده اشتباه است ، چرا که همیشه دست بالای دست زیاد است . هیچ کسب وکاری نمی تواند ادعا کند که از همه برتر است و کسی را یارای رقابت با او نیست.

کسب وکارها و مشاغل بسیاری بوده اند که گول همین قضیه را خورده و نابود شدند.شاید در همان صنفی که ما به حساب خودمان خیلی موفق هستیم کس دیگری آمد و با یک ایده اساسی و حساب شده موفق شد و نتیجه گرفت.

در همه ی زمینه ها از این موارد پیش آمده است . به طور مثال بارها شده که در دنیای ورزش بازیکنی احساس کرده که مربی و تیم ورزشی به وی محتاج اند و به او نیاز مبرم دارند و با همین حساب برای تیم و مربی نازکرده ، مربی نیز او را کنار گذاشته و بازیکن دیگری به جای او آورده که اتفاقا عملکرد بهتری نسبت به وی داشته است.

 ما نمی توانیم در هیچ زمینه ای خودمان را از بقیه برتر بدانیم و مدام باید در حالا بهبود خودمان و همچنین رشد کسب و کارمان باشیم تا دیگران نتوانند در بازار رقابتی ما را شکست داده وما را از گردونه کنار بزنند.

بدیهی است که رشد کسب و کار توأم با افزایش درآمد خواهد شد.وقتی که شما در کسب و کارتان رشد کنید خود به خود درآمدتان نیز افزایش می یابد.

پس باید حواسمان باشد که اگر در کسب و کارمان موفق هستیم در باد این موفقیت نخوابیم و باید بترسیم از روزی که غفلت ما باعث شود سایرین موفقیت ما را نصیب خودشان نمایند.

 

نویسنده:سید محمد علوی

منبع:ALAVI62.IR

 

دانلود PDF این مقاله

 

مشاهده محصول آموزشی مرتبط با این مطلب

 
تاریخ درج  :  1397/8/13  
تعداد بازدید تا کنون :1082

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی