جستجو   :  

چرا غالب ما ایرانی ها پولدار نیستیم؟

چرا غالب ما ایرانی ها پولدار نیستیم؟

می خوام در این مقال راجع به این مسأله صحبت کنیم که چرا غالب ایرانی ها پولدار و ثروتمند نیستند؟یکی از دلایل بارز اون تبلی ما ایرانی هاست.باید قبول کنیم که همه ی ما تنبل هستیم.برای موفقیت و رشد در کسب و کار و رسیدن به شرایط مطلوب مالی لازمه که ما روزانه حداقل ، حداقل دوازده ساعت و حداکثر شانزده ساعت در روز مشغول به کار باشیم.یعنی تایمی بین دوازده الی شانزده ساعت مشغول به کار باشیم و در این دوازده تا شانزده ساعتی که مشغول به کار هستیم کارمون هم مفید باشه. اینجوری نباشه که ما فقط حضور فیزیکی در محل کار داشته باشیم و عملکردمون پایین باشه. خیلی جالبه که براتون بگم شاید اصلاً این حرف رو باور نکنید که پول درآوردن در ایران نسبت به کشورهای دیگر کار راحت تری است.مطمئن باشید اگر خیلی از ما ایرانی ها تو کشوری مثل ژاپن بودیم احتمالاًاز گرسنگی می مردیم چون اصلاً نمی تونستیم هیچ کاری انجام بدیم .چرا؟ چون در کشوری مثل ژاپن همه افراد برای آموزش خودشون هزینه می کنند و مهارت های زیادی رو بلد هستند اما در کشور ما غالب افراد مهارت آنچنانی ندارند.کافیه نگاهی به دانشجویانی که از دانشگاه فارغ التحصیل میشن بکنیم.غالب دانشجوهای ما بعداز فارغ التحصیلی چیزخاصی بلد نیستند و فقط افاده و ادعاشون بالاتر میره اما دانشجویان ژاپنی حالا من مثال رو دارم کشور ژاپن عرض می کنم، خیلی از کشورهای دیگه رو هم میشه مثال زد.دانشجوهای خیلی از کشورهای دیگه هم وقتی از دانشگاه فارغ التحصیل میشن مهارت های زیادی رو آموختن و چیزهای زیادی رو در ذهن دارند که میتونن برای کسب درآمد از اون استفاده کنند.خوب اما در کشور ما این مشکل چگونه برطرف میشه؟


 

ببینید هموطنان عزیز در کشور ما عرض کردم خدمتتون که غالب ما ایرانی ها تنبل هستیم یعنی تایم زیادی رو مشغول به کار نیستیم ، اکثراً در حال استراحت هستیم و زمانی هم که مشغول به کار هستیم فقط حضور فیزیکی در محل کار داریم و خیلی عملکردمون بالا نیست.کافیه ما یک یا دو مهارت رو بلد باشیم واز خیلی از هم صنف های خودمون و از خیلی از هم سطح های خودمون بالاتر خواهیم رفت. فرض کنید در یک آزمون استخدامی پنجاه فارغ التحصیل دانشگاه شرکت می کنند که قراره از بین اونها فقط یک نفر استخدام بشه . اگر دقت کنید اکثر اون کسایی که در آزمون شرکت می کنند چیز خاصی رو بلد نیستند و با تکیه بر همون چیزهایی که در دانشگاه آموختند میان در اون آزمون شرکت می کنند.کافیه یک نفر در بین این پنجاه نفر یکی دو مهارت رو بلد باشه. به عنوان مثال تایپ ده انگشتی رو بلد باشه یا به یکی از برنامه های کامپیوتری مسلط باشه. چندین درجه از بقیه بالاتر میاد و احتمالاً در اون آزمون موفق میشه اما فرض کنید همین پنجاه نفر، پنجاه نفر ژاپنی باشند احتمالاً هه ی اون ژاپنی ها افرادی هستند که علم و مهارت بسیار زیادی دارند و رقاببت در بین اونها فوق العاده فشرده و سخت خواهد بود.

 

 


پس ما اگر یاد بگیریم یه خورده روی مهارت های خودمون کار کنیم احتمالاً از همدوره ای های خودمون و کسانی که همزمان با ما در دانشگاه مشغول به تحصیل بودند بالاتر خواهیم اومد و می تونیم درآمد بیشتری رو کسب کنیم.پس از این فایل صوتی و از این بحث به دو نتیجه می رسیم یک: اینکه ما ایرانی ها ساعات زیادی رو مشغول به کار نیستیم و بیشتر به فکر استراحت هستیم. اکثراً ما روزهای پنج شنبه و جمعه هیچگونه فعالیتی نداریم.ما بله باید برای استراحت و اوقات فراغتمون هم حتماً برنامه ریزی کنیم تا راندمان کاریمون بالا بره و اصلاً هم کار جالبی نیست که ما بخوایم بکوب کار کنیم قطعاً به این صورت عملکرد کاری ما بالاتر که نخواهد رفت تازه یه خورده پایین تر هم میاد اما در نظر داشته باشید که ما  برای موفقیت مالی و برای اینکه درآمد مطلوبی داشته باشیم که بتونیم به خیلی از خواسته هامون در زندگی برسیم حتما باید روزانه بین دوازده الی شانزده ساعت مشغول به کار باشیم و زمانی هم که در حال کار هستیم خیلی خوبه که بعد از یک ساعت کار یه ده دقیقه پانزده دقیقه استراحت کنیم یا چند تا نرمش انجام بدیم و با این کار عملکرد خودمون در محل کار رو هم افزایش بدیم.


  ان شاالله در فایل های بعدی مواردی رو در مورد افزایش عملکرد هم برای شما در کانال تلگرام و همچنین همین وب سایت قرار خواهیم داد تا استفاده بیشتری رو از این فایل های صوتی و محصولات آموزشی  ببرین . امیدوارم که شاد وموفق باشید و دلتون خوش و جیب هاتون هم پر از پول باشه.

نویسنده : سید محمد علوی

منبع:پایگاه اشتغال و افزایش درآمد

 

دانلود فایل پی دی اف این مقاله

دانلود صوت این مقاله

 

 

 

 

 

پیشهاد تهیه دوره آموزشی مرتبط با این مطلب

 


 

 

تاریخ درج  :  1397/8/13  
تعداد بازدید تا کنون :2196

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی