جستجو   :  

چگونه یک ایده ی کسب و کاری به ثمر می نشیند؟

چگونه یک ایده ی کسب و کاری به ثمر می نشیند؟

احتمالا شما هم از افرادی باشید که روزانه ایده های زیادی به ذهنتون خطور می کنه و شاید هم از خیلی از اونها راحت می گذرین و توجهی بهش نمی کنید و خیلی های دیگه رو هم به دلیل اینکه وقت ندارین و یا احساس می کنید به نتیجه نخواهد رسید و ریسک بالایی داره رها می کنید.

می خوایم تو این مقاله بهتون بگیم که چگونه یک ایده به نتیجه خواهد رسید؟

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشین که هر ایده ای ارزش دنبال کردن نداره اما همه ی ایده ها از یک قانون و قاعده ی اساسی پیروی می کند.

اگر ایده ای به ذهن ما خطور می کند شانس موفقیت آن تنها 10 درصد می باشد.

اگر آگاهانه راجع به ایده ی خودمان فکر کرده ، آن را پرورش دهیم و به آن شاخ و برگ دهیم و به عبارتی صحیح تر آن را پرورش دهیم شانس موفقیت مان 25درصد خواهد شد.

اگر برای ایده ی خود برنامه ریزی کنیم به طور مثال اگر برای انجام ایده نیاز به گذراندن یک دوره ی آموزشی داریم یا آموزش غیر حضوری خاصی نیاز باشد و یا نیاز باشد یک وب سایت طراحی نماییم و یا دفتری را اجاره کنیم و... و برای آن برنامه ریزی نماییم در این صورت شانس موفقیت ما 40 درصد خواهد شد.

اگر برای ایده ی خود  یک برنامه ی اجرایی بنویسیم مثلا مشخص کنیم در سوم ماه فلان یا دهم ماه فلان در فلان دوره آموزشی شرکت کنیم یا فلان کار مورد نظر برای اجرای ایده را انجام دهیم  یا در فلان تاریخ دفتر مورد نظر برای کارمان را اجاره نماییم در این صورت شانس موفقیت ما 50 درصد خواهد شد.

حالا اگر برای به ثمر نشستن و در واقع به ثمر رساندن ایده ی خود به خودتان یا فرد دیگری قول دهید که در فلان تاریخ ایده ی خود را به ثمر می رسانید مثلا به دوست صمیمی تون بگین فلان ایده تو ذهن من هست و نهایتا تا سه ماه آینده اون رو به نتیجه می رسونم، در این صورت شانس موفقیت و به ثمر رسیدن ایده 65 درصد خواهد شد.

البته به شما پیشنهاد می کنیم در مورد قول دادن با اعضای خانواده ی خودتون صحبت نکنید مثلا به پدرتون نگین  من تا فلان تاریخ فلان کار رو خواهم کرد چون معمولا اعضای خانواده آدم رو مأیوس می کنند و میگن شما نمیتونی و این کار نتیجه نمیده و از این دست حرف ها.

به همین خاطر پیشنهاد می کنیم در مورد قول دادن با یکی از دوستان و یا نزدیکانتون که باهاشون صمیمی هستین قول بدین و راجع به این موضوع صحبت کنید.

حالا اگر یک هل دهنده داشته باشیم یعنی کسی در کنار ما باشد و فردی به عنوان مشاور و یا مربی در کنار ما باشد که موقع استپ کردن و توقف به ما تلنگر بزند و ما را هل بدهد شانس موفقیت ایده ی ما 95درصد افزایش خواهد یافت که عدد بسیار بالایی است.

پس به این نتیجه می رسیم که برای موفقیت و به ثمر رساندن ایده ی کسبو کاری خود  در ابتدای امر می بایست آگاهانه نسبت به ایده ی خود فکر کنیم، در مرحله ی بعد برای اون ایده برنامه ریزی کنیم، سپس  با یک فرد آگاه مثل یک کارشناس و یا کسی که اطلاعاتی درمورد ایده ی  مورد نظر ما دارد صحبت کرده و از نظرات او بهره مند شویم، سپس برای اون برنامه ی اجرایی بنویسیم، در مرحله ی بعد به خودمون و یا دوست صمیمی مون قول بدیم که در فلان تاریخ کار و ایده رو به نتیجه می رسونیم و در انتها بودن یک هل دهنده در کنار ما شانس موفقیت ایده ی ما را به 95 درصد خواهد رساند که در این صورت شانس موفقیت ایده ی ما فوق العاده بالا می رود.

نویسنده : سید محمد علوی

منبع : ALAVI62.IR

 

 

دانلود پی دی اف این مقاله

دانلود صوت این مقاله

چاپ این مقاله در روزنامه تخصصی کسب و کار

 

 

 

 

 

پیشهاد تهیه دوره آموزشی مرتبط با این مطلب

 

 

 

تاریخ درج  :  1397/8/13  
تعداد بازدید تا کنون :2075

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی